Nyheder‎ > ‎

Program 2. afd. af klubmesterskabet

indsendt 8. okt. 2013 01.24 af Webmaster Lydighed   [ opdateret 8. okt. 2013 01.25 ]
Så er programmet klar til på søndag. Agility, vil i selv printe Agility-delen ud.


2. afdeling af Fælles klubmesterskab 2013

Søndag den 13. okt 2013 i Agility & Lydighed



Morgenmad / udlevering af startnumre fra kl. 07.30

Orientering Lydighed kl. 08.00 i klubhuset

Orientering Agility foregår på agility banen

Konkurrencen lydighed / agility starter umiddelbart efter orienteringen.

Fælles Frokost ca. kl. 12.00


Klasse C


DH: 1

Dommer: Lone

Figurant: Sanne

Øv: Alle, de deles op


Klasse C


KatNr

Navn

Hund

Race

Afdeling

Total

Plac

1

Anni Fredriksen

Blackie

?

Kalø vig



2

Danni Jensen

Darwin

Labrador retriever

Kalø vig



3

Sara de wolff

Shanti

?

Kalø vig



4

Linda Jensen

Miko

?

Kalø vig



5

Janni Hansen

Halland

Labrador

Kalø vig



6

Sanne Møller

Freja

?

Kalø vig



7

Claus Rungsted

Walde

?

Kalø vig



8

Merete Veje

Zigi

?

Kalø vig



9

Kris Rømer

Nemo

?

Kalø vig



10

Trine Kløve

Joy

Australsk Kelpie

Kalø vig



11

Mimi Mehlsen

Bella

Blanding

Kalø vig




Klasse B


DH: 1

Dommer: Henning Øvelse 1,2,3,4,5,6,7,8,10

Skriver: Morten Nielsen

Dommer: Henrik

Figurant: Torben

Sporlægger: William og Peter

Øv: 1,2,3,4,5,6,7,8,10

Start nr. 4 starter i lydighed

Øv: 9

Start nr. 1 starter på spor

Klasse B


KatNr

Navn

Hund

Race

Afdeling

Total

Plac


1

Mette Adamsen

Duffy

Golden retriever

Kaløvig




2

Nicolai Lykkeboe Pedersen

Max

Labrador

Kaløvig




3

Linda Quirol

Zheik

Leonberger

Kaløvig




4

Bjarne Kristensen

cuba

Labrador

Kaløvig



5

Birthe Boe

Tico

Labrador

Kaløvig



6

Christen Ring

Walther

Langogsort

Kaløvig




7

Britha Stenshøj

Walder


Kaløvig




8

Lone Jacobsen

Charlie


Kaløvig





Klasse A


DH: 1

Dommer: Gert Jensen

Figurant: Lene og Kim. Sporlægger: Kim

Øv: Alle



Klasse A


Navn

Hund

Race

Afdeling

Total

Plac

Hans Mikkelsen

Tenzo

Malinois

Kalø vig




Agility Deltager liste

Begynder


Navn

Hund

Race

Afdeling

Total

Placering


Sarah

Maria Louise

Katja

Ann Dorte

Ronya

Axel

Abby

Bobo


Lille

Mellem

Stor

Stor




Let øvet


Navn

Hund

Race

Afdeling

Total

Placering


Sarah

Else

Karen

Dennis

Charlie

Petra

Ziggy

Pipi


Lille

Lille

Lille

Lille





Øvet


Navn

Hund

Race

Afdeling

Total

Placering


Birgitte

Birgitte

Majken

Stig

Line

Cecilie

Luffe

Balou

Luna

Emma

Honey

Ronja


Lill

Lille

Stor Senior

Stor Senior

Stor

Stor





Champion


Navn

Hund

Race

Afdeling

Total

Placering


Johnny

Johnny

Ziggi

Joey


Stor

Stor





ĉ
Webmaster Lydighed,
8. okt. 2013 01.24
Comments